Nejčastější dotazy

Kdo se může do soutěže zapojit?

Zapojit se může každý žák základní školy či odpovídajícího ročníku víceletého gymnázia. 

Musí mě přihlásit do soutěže škola?

Nemusí. Do soutěže se může přihlásit každý jednotlivec sám za sebe. Je nutné ale uvést kontakt na dospělou kontaktní osobu (rodič, učitel, jiný).

Mohu plnit úkol v libovolné edici Minecraftu?

Ne. Můžete pracovat pouze v edici Minecraft Education.

Kde si stáhnu Minecraft Education

Minecraft Education lze stáhnout na stránkách Download | Minecraft Education. Pro přihlášení do aplikace je nutné školní účet Office 365 a zakoupená licence. 

Na jakých zařízeních lze Minecraft Education spustit?

Minecraft Education lze spustit na zařízeních sWindows, MacOS, ale i na chromebooku, iPadu, iPhonu či mobilních zařízeních s OS Android. 

Co když nemám účet nebo licenci?

V registračním formuláři můžeš zažádat o zapůjčení přístupových údajů s licencí po dobu soutěže. Licencí máme pouze omezený počet. Přidělovat je budeme podle klíče, kdo dřív přijde, ten hraje. 

Jak vyexportuji svět?

V obrazovce s nabídkou světů (Zobrazit mé světy) klikněte na konkrétní svět a vyberte možnost Spravovat. Zde již je nabídka exportovat a poté stačí jen zadat název a vybrat umístění. 

V jakém programu mám natočit a sestříhat video?

To je zcela na tobě. Můžeš využít nahrávání obrazovky přímo ve Windows nebo v PowerPointu. Pro střih videa je ve Windows k dispozici nová aplikace Clipchamp. Stejně tak ale můžeš použít jakýkoliv jiný program. 

Mohu používat Resource packy či addony?

Používání Resource packů, addonů či jakýchkoliv jiných rozšíření není v průběhu soutěže povoleno.