Pravidla soutěže Minecraft Cup 2022!

Minecraft Cup je soutěž pro žáky všech ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, v níž soutěžící plní různé úkoly v Minecraft: Education Edition a jejímž hlavním cílem je ukázat, jak lze tuto hru ve výuce použít. Soutěž je určená pro jednotlivce, kteří soutěží ve dvou kategoriích – I. stupeň základních škol a II. základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Soutěž probíhá ve dvou kolech, domácím a celostátním. 

Registrace

Registrovat se studenti mohou skrze formulář na webové stránce https://minecraftcup.cz/. Je třeba vyplnit následující pole:

 • Jméno a příjmení 
 • Emailová adresa (Telefon) 
 • Kategorie 
 • Ročník 
 • Věk 
 • Škola 
 • Kraj 

   Registrovat se je možné od 14. února do 24. dubna. 

   Domácí kolo

   V domácím kole soutěžící řeší zadání v předpřipraveném nebo vlastním světě (bude upřesněno). Zadání bude zveřejněno 14. března a na jeho řešení budou soutěžící mít čas do 24. dubna. Soutěžící musejí odevzdat svá řešení vyřešená pouze v Minecraft: Education Edition ve formátu .mcworld nebo jako video. 

   Celostátní kolo

   Nejlepší řešitelé z domácího kola postoupí do finále, výsledky domácího kola budou zveřejněny 16. května. Celostátní kolo proběhne koncem května nebo začátkem června, datum a forma (prezenční/distanční) budou oznámeny v závislosti na situaci. V celostátním kole budou soutěžící řešit různé úlohy v Minecraft: Education Edition. Po jeho skončení dojde k vyhodnocení a nejlepší řešitelé (1. – 3. místo) v každé kategorii budou oceněni věcnými cenami. 

   Termíny konání

   Registrace

   14. února – 24. dubna 2022

   Domácí kolo

   14. března – 24. dubna 2022

   Celostátní kolo

   květen – červen 2022

   Vyhlášení výsledků

   Domácí kolo

   16. května 2022

   Celostátní kolo

   V den konání soutěže

   Technické specifikace

   K soutěži je nutné použít aplikaci Minecraft: Education Edition. V případě potřeby je možné licenci pro Minecraft: Education Edition pro konání soutěže obdržet. Používání jiných edicí (Bedrock a Java) není možné.