Pravidla soutěže Minecraft Cup!

Minecraft Cup je soutěž pro žáky všech ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, v níž soutěžící plní různé úkoly v Minecraft Education a jejímž hlavním cílem je ukázat, jak lze tuto hru ve výuce použít. Soutěž je určená pro jednotlivce, kteří soutěží ve dvou kategoriích – I. stupeň základních škol a II. základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Soutěž probíhá ve dvou kolech, domácím a celostátním. 

Registrace

Registrovat se studenti mohou skrze formulář na webové stránce https://minecraftcup.cz/. Je třeba vyplnit následující pole:

 • Jméno a příjmení soutěžícího
 • Emailová adresa (Telefon) 
 • Jméno, příjmení a email na kontaktní dospělou osobu (rodič, učitel, jiný)
 • Kategorie 
 • Ročník 
 • Věk 
 • Škola 
 • Kraj 

   Registrovat se je možné od 4. března do 21. dubna. 

   Domácí kolo

   V domácím kole soutěžící řeší zadání v předpřipraveném nebo vlastním světě (bude upřesněno). Zadání bude zveřejněno 11. března a na jeho řešení budou soutěžící mít čas do 21. dubna. Soutěžící musejí odevzdat svá řešení vyřešená pouze v Minecraft: Education Edition ve formátu .mcworld nebo jako video. 

   Celostátní kolo

   Nejlepší řešitelé z domácího kola postoupí do finále, výsledky domácího kola budou zveřejněny 12. května. Celostátní kolo proběhne v červnu, datum bude včas oznámeno. V celostátním kole budou soutěžící řešit různé úlohy v Minecraft Education. Po jeho skončení dojde k vyhodnocení a nejlepší řešitelé (1. – 3. místo) v každé kategorii budou oceněni věcnými cenami. 

   Termíny konání

   Registrace

   4. března – 21. dubna 2024

   Domácí kolo

   11. března – 21. dubna 2024

   Celostátní kolo

   29. května 2024

   Vyhlášení výsledků

   Domácí kolo

   12. května 2024

   Celostátní kolo

   V den konání soutěže

   Technické specifikace

   K soutěži je nutné použít aplikaci Minecraft Education. V případě potřeby je možné licenci pro Minecraft Education pro konání soutěže obdržet. Používání jiných edicí (Bedrock a Java) není možné.